asra
14 مرداد 1401 - 13:08

دیدار نماینده سازمان ملل در عراق با مقتدی صدر

جنین پلاسخارت در دیدار با مقتدی صدر درباره تحولات اخیر عراق گفتگو کردند.

رسانه‌های عراقی اعلام کردند که در بحبوحه اعتراضات در عراق، جنین پلاسخارت، نماینده سازمان ملل در عراق برای دیدار با مقتدی صدر، رهبر جریان صدر، به دفتر او در نجف رفت و با یکدیگر تحولات اخیر عراق را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نماینده سازمان ملل در عراق، قبل از این دیدار، با هادی العامری، قیس الخزعلی، بارزانی و مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق نیز دیدار داشت.

«مقتدی صدر» روز پنجشنبه پیامی را برای سازمان الحشدالشعبی عراق صادر و اشاره کرد که دو اردوگاه در عراق وجود دارد: اردوگاه وحدت طلبان بدون هدایت و کتاب روشنگر و اردوگاه جویندگان وحدت بر اساس مبانی و معیار‌های فکری، دینی، اجتماعی، ملی و اخلاقی.

صدر، روز چهارشنبه ضمن درخواست برای برگزاری انتخابات زودهنگام پس از انحلال پارلمان، از طرفداران خود خواست تا زمان رسیدن به خواسته‌ها به تحصن خود ادامه دهند.

طی چند روز گذشته پس از توافق ائتلاف چارچوب هماهنگی شیعه درمورد نامزدی «محمد شیاع السودانی» برای نخست‌وزیری عراق، طرفداران جریان صدر در این کشور در اعتراض به نامزدی السودانی به ساختمان پارلمان یورش بردند و چند روزی است که تنش سیاسی و تظاهرات طرفداران برخی احزاب در عراق تشدید شده است.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللخاورمیانه

شناسه خبر: 536215